SÖZ VERİYORUM

on Çarşamba, 11 Temmuz 2012.

kizz-02

Ece okuldan yeni dönmüştü. Kapıdan girince okul çantasını portmantoya bıraktı ve koşarak banyoya gitti. Elini yüzünü yıkadı ve odasına gitti. Okul kıyafetlerini çıkartıp dolabına astı ve çekmecesinden eşofmanlarını alıp giydi. Okulu seviyordu, arkadaşları ve öğretmeni ile güzel vakit geçiriyordu ama yine de odasını ve oyuncaklarını özlüyordu.

BUGÜN BENİM DOĞUMGÜNÜM

on Perşembe, 12 Nisan 2012.

alistasia2

Yataktan heyecanla kalkan Lili, gizlice mutfağa doğru yöneldi. Annesini izleyerek kendisi için ne sürpriz hazırladığını anlamaya çalışıyordu. Ama gördü ki annesi günlük kahvaltı hazırlama telaşındaydı.

Biraz hayal kırıklığı yaşamıştı Lili. O gün, onun doğum günüydü. Her sene annesi Lili için özel bir kahvaltı hazırlardı ve masada mutlaka bir çiçek bulunurdu. Oysa bugün bir çiçek bile yoktu.

KÜÇÜK BİR YALAN

on Çarşamba, 29 Şubat 2012.

kizz-02

Yağmurlu bir gündü ve Ece dışarı çıkamadığı için evde oynamak zorunda kalmıştı. Evde oynamaktan sıkılıyordu. Elindeki topu canı sıkkın bir şekilde yere attı. Top halıda zıplayarak annesinin en sevdiği vazoya doğru fırladı. Vazo önce sallandı, sonra yere düşüp kırıldı. Ece, kardeşi Efe’ye baktı. Efe, kenarda oturmuş şaşkın şaşkın ablasına bakıyordu. O sırada annesinin sesi geldi mutfaktan, “Ece, ne oldu kızım?”

ALISTASIA: ONLAR BENİM !

on Perşembe, 16 Şubat 2012.

alistasia2

Alistasia sabah erkenden kalkmış, annesi ve babası ile birlikte kahvaltı masasına oturmuş. O gün yine köydeki arkadaşları ile oynamaya gitmek için annesinden ve babasından izin istemiş. Annesi de “Tabi, bugün yine dadınla gidebilirsin. Ama bir fikrim var Alistasia, neden arkadaşlarını buraya davet etmiyorsun. Yarın hep beraber sarayın bahçesinde oynarsınız” demiş. Alistasia bu fikri çok beğenmiş ve “Çok güzel bir fikir annecim. Bu gün tüm arkadaşlarımı çağıracağım” demiş.

ALISTASIA: KÜÇÜK PRENSES

on Pazartesi, 06 Şubat 2012.

prenses

Çok uzak ülkelerin birinde Alistasia adında bir prenses varmış, çok büyük bir sarayda ailesi ile birlikte yaşıyormuş. Ama Alistasia’nın kardeşi olmamış, sarayda da oynayabileceği kendi yaşında bir çocuk yokmuş. Bu nedenle hep kendi başına oynar, ama bir süre sonra sıkılırmış. Saray hizmetkarlarının da yaşları büyük olduğu için onlarla oynamak zevkli gelmiyormuş Alistasia’ya.

LİLİ'NİN OKULDAKİ İLK GÜNÜ

on Perşembe, 26 Ocak 2012.

krglili

Akgünlük ormanında serin bir sonbahar günüydü. Minik karga Lili çok heyecanlıydı. Sabah erkenden kalkmış, elini yüzünü yıkamış ve hemen kahvaltı masasında yerini almıştı. Annesi Lili’nin ne kadar heyecanlı olduğunu biliyordu. Okulun ilk günüydü, yeni bir ortama girecekti, yeni arkadaşları olacaktı. Heyecanlı olması çok doğaldı.

ÜÇ KÜÇÜK KUZUCUK

on Çarşamba, 18 Ocak 2012.

kopeklermasal

Yağmurlu bir günde okuldan dönen 3 küçük kuzucuk eve geldiklerinde çok mutluydular. Evleri sıcacıktı ve annelerinin yaptığı nefis yemeklerin kokusu ile doluydu. Ellerini yıkadıktan sonra hemen sofraya oturdular. Hepsi çok acıkmışlardı.

YARAMAZ BIDIK

on Pazartesi, 09 Ocak 2012.

kopeklermasal

Güneşli bir gündü. Çiftlik sahipleri öğle yemeklerini yemiş, her zamanki işlerine koyulmuşlardı. Adile teyze, elinde yem sepeti ile tavukları yemliyordu. Hasan amca da inek Sarıca’dan süt sağıyordu. Sarıca biraz huysuz bir inek olsa da Hasan amcaya ses çıkarmazdı. Aslında Sarıca’yı sürekli kızdıran tek canlı yaramaz Bıdık’dı.

KARGA LİLİ İŞ BAŞINDA

on Pazartesi, 02 Ocak 2012.

kargaBahar gelmişti Akgünlük ormanına... Bir yandan çiçekler açarken, diğer yandan kuşlar da şarkılarını söylüyordu. Karga Lili, annesinden duyduğu ve o çok sevdiği şarkıyı mırıldanıyordu sevinçle...

Ben küçük bir kargayım,

simsiyah kanatlarım, 

Akgünlük ormanında,

Neşeyle dolaşırım...

MERHABA YAVRU KURT...

on Cuma, 23 Aralık 2011.

kitapleo2

Yavru kurt, sabahın ilk ışıklarıyla gözlerini açtı, ne güzel uyumuştu…  Ama uyandığında annesini yanında göremeyince çok üzüldü. Kahvaltı için bir şeyler bulmaya gitmiş olmalıydı, ama neden bu saate kadar gelmemişti?

Büyük meşe ağacının dibindeki yuvasından başını çıkardı, ortalık sessizdi. Yavaşça otlar arasında ilerlemeye başladı.

ONLINE SATIŞ

dr logo

ky header_logo

SATIŞ NOKTALARI

Çok yakında tüm kitapçılarda...

Telefonla siparişleriniz için;

0 212 352 16 61

İLETİŞİM

Sigma Publishing Dan&Org. Dış Tic. Ltd.Şti.

Vişne 2 Bölgesi, Çayır Güzeli Sk.
No:14 Zekeriyaköy, Sarıyer
İstanbul

İLETİŞİM