TÜYAP KİTAP FUARI

 

fuar-1

Yeşil Dinozor Kitap Fuarında

Tüyap kitap fuarının 30. yılıydı bu seneki. 10uncu, 11inci 12nci..19uncu 20nci kitap fuarına giderken umut edilir miydi 30. Kitap fuarında kitaplarımızla yer almak… Hayal edildiyse bile o zaman ki umut “düş” kılığındaydı. Sanki bizi bilmiş de belirlemişler bu yılki temayı; Umut: düş mü, gerçek mi?

fuar-23. Salonun sağdan 2. sırasının sondan 3. standı, fuardaki tek bebek kitapçısı, hem de en renklisi bizimkisi. Önümüzden geçen her çift göz önce şaşırıyor, sonra gülümsüyor. Fondaki 6 tane gülümseyen dinozor, geleceğin paleontologlarını koşar adım standa çekiyor.

İlk soru hep aynı;
-Dinozorlarla ilgili kitap var mı?
-Şimdilik sadece bebek kitaplarımız var, yakında sana göresi de çıkacak, cevabını duymak, dinozor olmamasının hüznü ve “ben bebek değilim, büyüdüm” gururuyla karışıyor.

Mutlu Bebek Kitaplığı, Hayvan Dostlarım, Leo, Little Learner Series  öyle çok eve girdi ki. Tam da beklediğimiz gibi oldu. Asma katlı standların asma kat boyunda kazandıkları paralar değildi umudumuzun şekli. Evlilik programı sunucusunun önünde oluşan kuyruğu da hayal etmemiştik, dizi oyuncusu yakışıklı gence atılan çığlıkları da… Dokuz aylık minik ellerin uzanıp kitapları kapması, 6 aylık bebeğin ağzının suyu akarak gözlerini kenetlemesi, 2 yaşındaki boyu masaya zar zor erişen minik insanların kendi kitaplarını seçmesiydi umudun hedefi.

fuar-3Fuardaki en güzel kitap severlerle çevrelendik ve onların bilinçli anne babalarıyla.
“Benim çocuğum kitapları yırtıyor o yüzden boşuna kitap almıyorum” demediler. “Yırtacak elbet ama kitap okuma alışkanlığını kazanmak öncelikli hedef” dediler.
“Okuyamıyor ki, kitabı ne yapsın” demediler. “Kitabı olmazsa hayal gücü nasıl gelişir” dediler.

Onların bebekleri için, heyecanlarımızı, gelecek nesillere dair umudumuzu, renklerimizi, enerjimizi eskimeyen sert kapaklar arası kat kat selafonlu sayfalara bastık. Onlar bu kitaplara çocuklarının bebeklik anılarını da ilave edip uzun yıllar evlerindeki raflarda yer verecek. Daha gerçeği olur mu umudun, hal böyleyken umut düş olur mu? Olmaz..

ONLINE SATIŞ

dr logo

ky header_logo

SATIŞ NOKTALARI

Çok yakında tüm kitapçılarda...

Telefonla siparişleriniz için;

0 212 352 16 61

İLETİŞİM

Sigma Publishing Dan&Org. Dış Tic. Ltd.Şti.

Vişne 2 Bölgesi, Çayır Güzeli Sk.
No:14 Zekeriyaköy, Sarıyer
İstanbul

İLETİŞİM