BEBEĞİNİZİN İLK KİTAPLARI

 

fss1

Bebeğinizin okur yazarlığının ilk adımları onları dünya ile tanıştıracağınız ilk kitapları ile olacaktır.

Kitaplar bebeklerinizle bire bir vakit geçirmenizi sağlar. Bu vakit süresince sesiniz ve sıcaklığınız bebeklerinizin okumanın güzel bir aktivite olduğunu düşünmesini sağlayacaktır.

Bebekler gözlemlemeye bayılır. Bebeğinize kitap okuduğunuzda ona okumanın sayfa çevirme, sağdan sola doğru ilerleme gibi temel prensiplerini öğretmiş olursunuz. Beraberce kitap okurken, kitaptaki resimlere odaklanır, resimdekilerin ne olduğunu anlatırsınız. Bebeğinizde büyüdükçe sizin bu sayfa çevirme, resimlere odaklanma davranışınızı taklit eder.

zebraAyrıca bebekler kendisiyle konuşulmasını da severler. Dolayısıyla kitaplar bebeğinize onlarla tıpkı konuşur gibi sesli bir şekilde bir şeyler öğretmenizi de sağlar.

Yenidoğanlar kendilerinden bir adım ötedeki şeyleri gayet net görürler. Bu nedenle yüksek kontrastlı resimlerden oluşan kitaplar bebekler için en iyileridir.

Daha ileri yaşlardaki bebekler için ise ellerinin büyüklüğüne uygun kitaplar onların çok iyi vakit geçirmesini sağlayacaktır.

Çoğu bebeğin dikkat süresi uzun metinlere ve büyük, detaylı resimleri incelemeye yetecek kadar uzun değildir. Dolayısıyla kısa metinler ve basit resimler içeren kitapları tercih etmenizi öneririz. Tabi onların bebek olduğunu unutmayıp dayanıklı kitaplar almanız da gerekmektedir. Hepsi bu kadar!

Unutmayın bebekleriniz birer kitap sever olarak dünyaya gelmezler, ama öğrenebilirler. Ve onlara ne kadar okursanız o kadar öğrenirler. Bebekler kitapları ellerinde (hatta ağızlarında) hissetmeye, sesinizi duymaya ve resimlere bayılırlar. İyi bir kitap aynı zamanda iyi bir eğlencedir.

ONLINE SATIŞ

dr logo

ky header_logo

SATIŞ NOKTALARI

Çok yakında tüm kitapçılarda...

Telefonla siparişleriniz için;

0 212 352 16 61

İLETİŞİM

Sigma Publishing Dan&Org. Dış Tic. Ltd.Şti.

Vişne 2 Bölgesi, Çayır Güzeli Sk.
No:14 Zekeriyaköy, Sarıyer
İstanbul

İLETİŞİM